Ванчиковецька сільська рада | УВАГА !!! СТАРА ВЕРСІЯ САЙТУ

Пам’ятка У разі виявлення підозрілого предмета, схожого на вибуховий пристрій

Дата: 25.01.2022 13:04

Пам’ятка
У разі виявлення підозрілого предмета, схожого на вибуховий пристрій

(надалі ВП) в першу чергу необхідно здійснити наступне:

• в жодному разі не переміщувати виявлений предмет, забезпечити ізоляцію місця знаходження ВП наявними підручними засобами;
  • негайно повідомити чергову службу ГУНП в Чернівецькій області про виявлення характерних ознак ВП, місце його розташування, час виявлення та особу, що виявила;
  • в разі підтвердження наявності ознак ВП організувати евакуацію людей з будівлі чи території, що знаходиться під контролем;
  • оперативно і точно виконувати всі рекомендації спеціаліста - вибухотехніка.

• Характерними ознаками, що вказують на можливу наявність ВП, можуть бути:
  • виявлення в громадських місцях (зокрема - транспорті) валіз, пакунків, коробок та інших предметів залишених без нагляду власників;
  • отримання адресатом поштового відправлення, вміст якого чи відправник йому невідомі;
  • наявність у предметів характерного виду штатних бойових припасів, учбово-імітаційних, сигнальних, освітлювальних, піротехнічних виробів чи їхніх елементів;
  • наявність звуку працюючого годинникового механізму, що чути з предмета;
  • наявність у предметі запаху бензину, гасу, розчиннику, паливно-мастильних, хімічних матеріалів, тощо;
  • наявність диму, що виходить з предмета;
  • наявність у предмета елементів, що не відповідають його прямому призначенню;
  • незвичайно велика маса предмета (наприклад, коробки з під цукерок, банки з під кави, книги, блокноту та таке інше);
  • нестандартний засіб виготовлення посилочної тари;
  • наявність у дверях, вікнах яких-небудь сторонніх предметів, закріпленого дроту, ниток, важелів, шнурів тощо;
  • наявність стороннього сміття, порушення грунтового покриття на газонах, тротуарах при відсутності пояснень щодо їх виникнення у відповідних служб;
  • пересування особи з предметом у руках чи в специфічному одязі, який дає змогу приховувати на тілі ВП.

СУВОРО ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ при виявленні підозрілого предмета самостійно проводити з ним будь-які дії (торкатися, нахиляти, переміщувати, підіймати та ін.).

У разі виявлення особи, що намагається безпосередньо застосовувати підозрілий предмет, по можливості не дати їй випустити предмета з рук та використати тіло особи як екран для гасіння у разі вибуху ВП осколкової та фугасної дії.

Примітка: треба пам'ятати, що марна втрата часу при загрозі вибуху може призвести до людських жертв!

В разі отримання інформації повідомляти:

• "гаряча лінія" Управління СБ України в Чернівецькій області телефон (0372) 54-02-04
  • оперативний черговий Управління СБ України в Чернівецькій області
  • телефон (0372) 52-43-15
  • оперативний черговий ГУ Національної поліції в Чернівецькій області
  • телефон 102
  • оперативний черговий Головнеуправління ДСНС України у Чернівецькій області
  • телефон 101

Основні правила поведінки в разі захопленим Вас заручником

1. По можливості якомога швидше опануйте себе, заспокойтеся, не піддавайтеся паніці, не допускайте істеричних проявів. Емоційно неврівноважена людина, яка від страху впадає в паніку, лякає терористів своєю непередбачуваністю, і її, швидше за все, вб’ють першою.
  2. Якщо вас поранено, старайтеся не рухатися. Так ви зменшите втрату крові.
  3. Надавайте допомогу і психологічну підтримку тим, хто слабший - пораненим, жінкам, дітям, особам похилого віку. Уникайте дратівливості та конфліктів при спілкуванні з іншими заручниками.
  4. Не ризикуйте своїм власним життям і життям оточуючих. Не допускайте дій, які можуть спровокувати терористів на застосування зброї і призвести до людських жертв (не втікайте, не кидайтеся на терористів, не вихоплюйте зброю).
  5. Не намагайтеся умовити терористів, розчулити їх тощо. У той же час не принижуйтеся і не благайте про пощаду.
  6. Спілкуючись з терористами, не відводьте очей убік; у той же час, уникайте прямого погляду в очі (на несвідомому рівні такий погляд розглядається як виклик).
  7. Говоріть спокійним голосом, уникайте викличного, ворожого тону.
  8. За необхідності виконуйте розпорядження терористів, особливо протягом перших ЗО - 60 хвилин після нападу. Не вступайте з ними в суперечку.
  9. Постарайтеся переконати терористів забезпечити вам та іншим заручникам людські умови існування.
  10. Запитуйте дозвіл на вчинення будь-яких дій (сісти, встати, попити, вийти в туалет).
  11. Для підтримання сил їжте все, що вам дають.
  12. Використовуйте будь-яку можливість для відпочинку. Стрес, у стані якого перебувають заручники, через деякий час призводить до повного нервового виснаження.
  13. За можливості дотримуйтеся вимог особистої гігієни.
  14. Старайтеся виконувати доступні фізичні вправи.
  15. Застосовуйте техніки розслаблення, спробуйте чимось зайняти інтелект (читанням, письмом, тренуванням пам’яті, розв'язуванням математичних задач тощо).
  16. Терористи зазвичай відбирають у заручників годинники, мобільні телефони, щоб ізолювати їх від зовнішнього світу. Тому при тривалому утриманні в полоні слідкуйте за часом, відмічайте зміну дня та ночі, ведіть календар.
  17. Будьте уважні. Намагайтеся запам’ятати імена (прізвиська), прикмети, голоси, особливості поведінки терористів, зміст їх розмов між собою. Ця інформація буде дуже важливою для правоохоронних органів після знешкодження терористів і звільнення заручників.
  18. Під час штурму спецпідрозділами правоохоронних органів приміщення, в якому вас утримують, негайно ляжте на підлогу обличчям униз, якомога далі від вікон і дверей. У жодному разі не беріть до рук зброю, кинуту терористами, інакше вас можуть прийняти за одного з них.

Штаб РКГ АТЦ при Управлінні СБ України в

Чернівецькій області