Буковинського Віче – перший крок до Незалежності

Дата: 03.11.2021 10:48

3 листопада 1918 р. в Чернівцях відбулося Буковинське народне віче. Його учасники прийняли доленосне рішення про входження Північної Буковини до складу Західної держави й заявили про своє прагнення об’єднатися з Великою Україною. Наші предки буковинці 103  роки тому першими своїм «хлопським розумом» проголосували за неподільну соборну незалежну Україну, одностайно висловити свою споконвічну мрію про «прилучення  австрійської частини української землі до виликої України». До того ж, це зробили цивілізовано, конституційним шляхом, відповідно до права народів на своє національно-державне самовизначення.

Нині вітаємо, вас дорогі краяни, з 103-ю річницею Буковинського Віча! Нехай оце щире прагнення до волі, притаманне українцям у всі часи, і нині додає всім нам сил у боротьбі на цілісність української держави. Нехай патріотичні ідеали стануть провідними зорями, які  освітлять нашу дорогу в майбуття, а національна ідея єднає всіх нас навколо високої мети. Рівняємося на захисників України, пам’ятаймо про славні події минулого, віримо, що прийдешні роки принесуть нам омріяний мир.

Здоров’я вам, шановні жителі Ванчиковецької територіальної громади! Злагоди і достатку у наших домівках!