A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Ванчиковецька громада
Ванчиковецька сільська рада

На Буковині надходження з ЄСВ зросли більш як на 406 мільйонів гривень

Дата: 11.08.2021 14:58
Кількість переглядів: 37

На Буковині надходження з ЄСВ зросли більш як на 406 мільйонів гривень

У січні-липні поточного року завдяки відповідальним роботодавцям Чернівецької області до державних цільових фондів надійшло 2098,7 мільйонів гривень єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Начальник Головного управління ДПС у Чернівецькій області Віталій Шпак зазначив, що надходження соціального внеску зросли на 406,4 мільйонів гривень, або на 21,4 відсотки порівняно з аналогічним періодом минулого року. Індикативний показник виконано на 110,1 відсоток, додаткові надходження склали 211,1 мільйонів гривень.

Легалізація праці та виплати офіційної заробітної плати це те, що позитивно позначається на надходженнях з єдиного соціального внеску – зауважив керівник податкового відомства Буковини.

З законодавчими змінами в адмініструванні та сплаті податків, зокрема, стосовно адміністрування єдиного внеску, платники можуть ознайомитися на сайті Головного управління ДПС у Чернівецькій області та на сторінці у соціальній мережі Facebook.

 

Запитання від платника:

Як оподатковуються доходи у формі заробітної плати? 

У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області роз’яснюють, відповідно до п. 164.6 ст. 164 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI  із змінами та доповненнями під час нарахування доходів у формі заробітної плати база оподаткування податком на доходи фізичних осіб визначається як нарахована заробітна плата, зменшена на суму страхових внесків до Накопичувального фонду, а у випадках, передбачених законом, – обов’язкових страхових внесків до недержавного пенсійного фонду, які відповідно до закону сплачуються за рахунок заробітної плати працівника, а також на суму податкової соціальної пільги за її наявності.

Згідно з п. 167.1 ст. 167 ПКУ ставка податку становить 18 відсотків бази оподаткування щодо доходів, нарахованих (виплачених, наданих) (крім випадків, визначених у пп. 167.2 – 167.5 ст. 167 ПКУ) у тому числі, але не виключно у формі: заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами.

 

З 1 серпня діють нові обов'язкові реквізити фіскальних чеків

У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області інформують,  1 серпня 2021 року набрали чинності нові вимоги до форми та змісту розрахункових документів, які формують реєстратори розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.

Зміни до форми та змісту розрахункових документів (чеків РРО/ПРРО) стосуються обов’язкової наявності в них: відображення найменування суб’єкта господарювання; зазначення валюти операції; найменування платіжної системи; QR-коду (за наявності).

ДПС наголошує, що QR-код це не обов’язковий реквізит у чеку, але має містити у собі обов’язкову інформацію за наявності в чеку та покликаний спростити процедуру надсилання на абонентський номер та/або адресу електронної пошти споживача фіскального чеку продавцем!

У разі наявності QR-коду у фіскальному чеку сам QR-код має містити в собі таку обов’язкову інформацію: код автентифікації повідомлення (МАС) цього чеку; дату та час здійснення розрахункових операцій; фіскальний номер касового чека/фіскальний номер електронного касового чека в межах зміни; суму розрахункової операції; фіскальний номер РРО/ПРРО, на якому він сформований.

 

Запитання дня: Чи потрібно при наданні побутових послуг використовувати РРО?

Головне управління ДПС у Чернівецькій області роз'яснює, що постановою Кабінету Міністрів України від 23 серпня 2000 року № 1336 «Про забезпечення реалізації статті 10 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (зі змінами та доповненнями, далі - Постанова № 1336), затверджений Перелік окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування реєстраторів розрахункових операцій та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій (далі - Перелік № 1336).

Згідно з пунктом 11 Переліку № 1336 суб’єкти господарювання – фізичні особи – підприємці, які провадять господарську діяльність (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування) та не використовують працю найманих осіб мають право проводити розрахункові операції без застосування реєстраторів розрахункових операцій (РРО) та/або програмних РРО з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій при наданні побутових послуг з ремонту та встановлення побутових машин і приладів, радіоелектронної апаратури, телеантен, ремонту і складання меблів, прибирання квартир, догляду за дітьми, хворими та людьми похилого віку, фотографування, ремонту квартир, приготування їжі, прання білизни, хімічного чищення, ремонту взуття, швейних та трикотажних виробів, виробів текстильної та шкіряної галантереї, металевих виробів.

Пунктом 2 Постанови № 1336 передбачено, що для форм і умов проведення діяльності, визначених пунктом 11 Переліку № 1336, граничний розмір річного обсягу розрахункових операцій не встановлюється.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь