A A A K K K
для людей із порушенням зору
Ванчиковецька громада
Ванчиковецька сільська рада | УВАГА !!! СТАРА ВЕРСІЯ САЙТУ

Аспекти співпраці між податківцями та органами місцевого самоврядування обговорено у Сокирянській міській раді

Дата: 30.07.2021 11:35
Кількість переглядів: 353

29 липня 2021 року у Сокирянській міській раді відбулась зустріч у форматі «круглого столу» за участю Сокирянського міського голови Василя Козака, народного депутата України Володимира Козака, голови Чернівецької обласної ради Олексія Бойка, начальника Головного управління ДПС у Чернівецькій області Віталія Шпака. Метою зустрічі стало обговорення напрямів взаємодії та співпраці  податківців з органами місцевого самоврядування та платниками податків. Долучились до обговорень секретар міської ради Любов Степаненко, перший заступник міського голови Іван Гангал, заступники начальника Головного управління ДПС у Чернівецькій області Наталія Чернівчан та Тетяна Булавка, начальник Кельменецького відділу податків і зборів з юридичних осіб та проведення камеральних перевірок управління податкових ризиків ГУ ДПС у Чернівецькій області Альбіна Гладка,  а також керівники деяких профільних структурних підрозділів міської ради.

Відкриваючи «круглий стіл», Сокирянський міський голова Василь Козак зазначив, що одним з першочергових завдань, над яким необхідно працювати, є наповнення місцевого бюджету. Оскільки всі сторони діалогу являються учасниками цього процесу є необхідність обговорення впливу на нього.

«Основне наповнення місцевого бюджету станом на сьогодні забезпечують бюджетні організації, нам необхідно спільно попрацювати над тим, аби всі жителі нашої громади сумлінно сплачували податки. З нового року ми розпочали роботу з інвентаризації землі та ведемо реєстр договорів її оренди, однак для завершення процесу нам не впоратись без допомоги податкової» - додав Василь Васильович.

Своєю чергою начальник Головного управління ДПС у Чернівецькій області Віталій Шпак висловив готовність співпрацювати у межах правого поля з органами місцевого самоврядування та зауважив, що територіальні підрозділи податкової служби повинні підтримувати постійний діалог як з платниками податків та і з місцевою владою.

Окрім того, Віталій Петрович доручив фахівцям відомства до 15 серпня поточного пору здійснити інвентаризацію договорів оренди землі на території Сокирянської громади.

Про готовність сприяти у вирішенні питання розширення кола повноважень податкових органів говорив народний депутат України Володимир Козак. Володимир Васильович також зазначив, що на початку липня в першому читанні було прийнято законопроект №5600 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень», яким планується внести зміни до низки різних положень Податкового кодексу України з метою «створити справедливі умови оподаткування для всіх платників податків». 

Проблемні питання, які також розглянуто під час зустрічі – це легалізація «тіньовиків» та ліквідація «схем» ухилення від сплати податків.

 

Порядок видачі та анулювання ліцензій на право зберігання пального

Головне управління ДПС у Чернівецькій області нагадує, що  Порядок видачі та анулювання ліцензій на виробництво, зберігання, оптову та роздрібну торгівлю пальним врегульовано  Законом України від 19.12.1995 №481/95-BP «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» зі змінами і доповненнями (далі - Закон № 481).

СГ з 01 квітня 2020 року  загрожує штрафна санкція у розмірі  500,0 тис грн  за зберігання пального  без наявності ліцензії -  норму передбачено ст.17 Закону №481/95-ВР.

Плата за ліцензію на право зберігання пального становить 780,0 грн на рік.

Видаються Ліцензії на право зберігання пального  терміном на п’ять років. 

СГ повинні мати ліцензію на кожне місце зберігання пального. 

Ліцензія видається за заявою СГ, з  додаванням документу, що підтверджує внесення річної плати за ліцензію.

У разі зберігання пального СГ виключно для власного споживання чи промислової переробки, які  не реалізовують його іншим особам, - такі СГ отримують ліцензію за спрощеною процедурою. У заяві такі СГ зазначають про використання пального для потреб власного споживання чи переробки, загальну місткість резервуарів, що використовуються для зберігання пального, та їх фактичне місцезнаходження, а також фактичне місцезнаходження ємностей, що використовуються для зберігання пального.

У податковій службі області звертають увагу, що відповідно до частини 21 ст. 15 Закону № 481 СГ, які здійснюють роздрібну, оптову торгівлю пальним або зберігання пального виключно у споживчій тарі до 5 літрів, ліцензію на роздрібну або оптову торгівлю пальним або ліцензію на зберігання пального не отримують.   

При цьому част.15 ст. 15 Закону № 481 передбачено, що імпорт або експорт пального здійснюється за наявності у СГ що імпортує або експортує пальне, ліцензії на право виробництва або зберігання, або оптової чи роздрібної торгівлі пальним.

СГ має право зберігати пальне без  отримання ліцензії на право зберігання пального в місцях виробництва пального або місцях оптової торгівлі пальним чи місцях роздрібної торгівлі пальним на які отримані відповідні ліцензії .

Отже, СГ що здійснюють реалізацію або зберігання пального у споживчій тарі ємністю до 5 літрів (включно) ліцензію на роздрібну або оптову торгівлю пальним або ліцензію на зберігання пального не отримують.

При цьому, імпорт пального, незалежно від ємності тари, здійснюється за наявності у СГ, що імпортує пальне, ліцензії на право виробництва або зберігання, або оптової чи роздрібної торгівлі пальним.

 

Звернення громадян: Терміни та порядок розгляду звернень у контролюючих органах

Головне управління ДПС у Чернівецькій області інформує, що ст. 20 Закону України від 02.10.1996 №393/96-ВР «Про звернення громадян» врегульовано, що звернення розглядаються і вирішуються у термін не більше одного місяця від дня їх надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення, – невідкладно, але не пізніше 15-ти днів від дня їх отримання. Якщо в місячний термін вирішити порушені у зверненні питання неможливо, керівник відповідного органу, підприємства, установи, організації або його заступник встановлюють необхідний термін для його розгляду, про що повідомляється особі, яка подала звернення. При цьому загальний термін вирішення питань, порушених у зверненні, не може перевищувати 45 днів.

На обгрунтовану письмову вимогу громадянина термін розгляду може бути скорочено від встановленого ст. 20 Закону терміну.

Звернення від громадян, які мають встановлені законодавством пільги, розглядаються у першочерговому порядку.

Якщо у зверненні поряд з питаннями, що належать до компетенції органу ДПС, порушуються питання, які підлягають вирішенню в інших органах державної влади чи місцевого самоврядування, то при наданні відповіді на звернення роз’яснюється порядок вирішення таких питань (п. 4. розд. ІІІ Порядку).

Строки розгляду звернень громадян обчислюються у календарних днях, починаючи з дня їх надходження до органів ДПС. Якщо останній день строку виконання документа припадає на вихідний, святковий чи неробочий день, строком виконання документа вважається перший робочий день після настання строку виконання (п. 1 розд. ІV Порядку).

Звернення розглядаються та вирішуються у строк не більше ніж один місяць від дня їх надходження, ураховуючи вихідні, святкові й неробочі дні, а ті, які не потребують додаткового вивчення та проведення перевірки за ними, невідкладно, але не пізніше ніж 15 днів від дня їх реєстрації (п. 2 розд. ІV Порядку).

Загальний строк вирішення питань, порушених у зверненні, не може перевищувати 45 календарних днів (п. 4 розд. ІV Порядку).

Звернення, які підлягають поверненню відповідно до ст. 5 Закону, повертається заявникові з відповідними роз’ясненнями не пізніш як через 10 днів, від дня надходження до органу ДПС.

У разі, якщо питання, порушені у зверненні, не належать до компетенції органів ДПС, відповідно до ст. 7 Закону таке звернення в строк не більше ніж 5-ть днів, з дня його надходження пересилається за належністю відповідному органу чи посадовій особі, про що повідомляється заявникові. У разі якщо звернення не містить даних, необхідних для прийняття обґрунтованого рішення органом ДПС, воно в той самий строк повертається громадянину з відповідними роз’ясненнями (п. 7 розд. ІV Порядку).

Повідомлення про прийняття рішення про припинення розгляду звернення відповідно до ст. 8 Закону надсилається у строк, визначений ст. 20 Закону (п. 8 розд. ІV Порядку).

 

Про надання в оренду офісів слід повідомляти через форму №20 ОПП

Головне управління ДПС у Чернівецькій області інформує, що суб’єкт господарювання – власник нерухомого майна при наданні в оренду частини приміщень (окремих кімнат, офісів, квадратних метрів) повинен подати повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність за ф. №20-ОПП.

Під час надання повідомлень за ф. № 20-ОПП застосовується принцип укрупнення інформації, яка надається про об’єкт оподаткування (наприклад, якщо подається інформація про об’єкти оподаткування – офіс, склад, склад-магазин, розташовані в одному офісному центрі за одною адресою, достатньо надати інформацію за одним із типів об’єктів оподаткування, зазначивши у найменуванні: офіс, склад, склад-магазин). Якщо в оренду надаються однотипні об’єкти оподаткування за різним місцезнаходженням, інформація у повідомленні за ф. №20-ОПП відображається по кожному об’єкту окремо.

Принцип укрупнення інформації не застосовується під час надання інформації про об’єкти рухомого та нерухомого майна, які підлягають реєстрації у відповідному державному органі з отриманням відповідного реєстраційного номера (наприклад, у повідомленні за ф. №20-ОПП надається інформація і про земельну ділянку, і про об’єкт нежитлової нерухомості, що розташований на такій земельній ділянці).

  


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь