ЗБЕРЕЖЕМО ХЛІБ ВІД ВОГНЮ!

Дата: 08.07.2021 11:21

Влітку актуальною стає проблема збереження врожаю від виникнення пожеж. У цей час найменша необережність із вогнем у хлібних масивах – кинутий недопалок, іскри від сільгоспмашин, спалювання сухої рослинності – може призвести до загорання, внаслідок якого цілі гектари посівів здатні перетворитися на попіл.

Згідно зі статистикою, основними причинами виникнення загорань під час жнив є необережне поводження з вогнем, порушення правил експлуатації машин та агрегатів, а також випалювання стерні. Задля уникнення загорань на полях працівниками Чернівецького районного управління ГУ ДСНС України проводиться обстеження об’єктів агропромислового розвитку, а також нагадуємо основні правила пожежної безпеки при збиранні врожаю.

До збору сільськогосподарських культур слід ретельно підготуватися. Для цього всю зернозбиральну техніку, агрегати та автомобілі необхідно ретельно підготувати і перевірити. Техніку слід оснастити справними іскрогасниками та обладнати первинними засобами пожежогасіння (вогнегасники, лопати, ємкостями з водою). Трактористи, комбайнери, їхні помічники та інші особи, залучені до збирання врожаю, зобов’язані пройти протипожежні інструктажі.

Під час збирання врожаю суворо заборонено заправляти збиральну техніку пальним у хлібних масивах, а також курити й користуватись відкритим вогнем поряд із зерновими посівами. Разом із тим, не дозволяється спалювати стерню, післяжнивні залишки та розводити багаття на полях.

Шановні громадяни, пам’ятайте, що дотримуватися вищезазначених вимог пожежної безпеки – обов’язок кожної людини!

Чернівецьке районне управління

ГУ ДСНС