ПРО ЗМІНИ В ПОДАТКОВОМУ ЗАКОНОДАВСТВІ

Дата: 25.01.2021 12:20

Законом України від 01.12.2020 року №1017-ІХ внесені зміни до Податкового кодексу України та інших законів України щодо лібералізації застосування реєстраторів розрахункових операцій платниками єдиного податку та скасування механізму компенсації покупцям (споживачам) за скаргами щодо порушення встановленого порядку проведення розрахункових операцій частини суми застосованих штрафних санкцій.

А саме відтерміновується до 01 січня 2022 року  обов’язковезастосування РРО /ПРРО для фізичних осіб-підприємців, які є платниками єдиного податку ІІ, ІІІ,ІV груп та обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 220 МЗП ( з  1 січня 2021 р.-1 320 000  грн.), крім тих, які провадять діяльність у сферах з істотними ризиками ухилення від оподаткування, а саме :

• Реалізація технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;

• Реалізація лікарських засобів, виробів медичного  призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров’я;

• Реалізація ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння,  дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння.

З ризикових виключено такі сфери:

• Реалізація товарів (надання послуг ) через мережу Інтернет;

• Роздрібна торгівля вживаними товарами в магазинах  (КВЕД 47.79);

• Діяльність ресторанів, кафе, ресторанів швидкого харчування, якщо така діяльність є іншою , ніж визначена пунктом 11 ст.9 Закону про РРО;

• Діяльність туристичних агенств, туристичних операторів;

• Діяльність готелів і подібних засобів тимчасового розміщення (КВЕД 55.10);

• Реалізація текстилю (крім реалізації за готівкові гроші на ринках), деталей та приладдя для автотранспортних засобів відповідно до переліку, що затверджується КМУ (постанова КМУ від 22.07.2020р. №634).

Тобто єдинники  ІІ, ІІІ,ІV груп, які здійснюють зазначені вище операції, будуть зобов’язані вести розрахунки через РРО  у разі перевищення ліміту доходу  (1 320 000 грн.).